schemat instalacji solarnej ZSH-2-300

Firma Kospel rozpoczęła produkcję kolektorów słonecznych. Odpowiedni park maszynowy, wiedza i możliwości technologiczne pozwoliły sięgnąć przedsiębiorstwu po technologie solarne. Dziś KOSPEL jest jedynym polskim producentem jednocześnie wytwarzającym kolektory słoneczne i współpracujące z nimi wymienniki c.w.u.   

Promieniowanie słoneczne to ekologiczne, najzasobniejsze, odnawialne i niewyczerpalne źródło energii. Dlatego też firma Kospel proponuje wykorzystywanie tego promieniowania przez zastosowanie kolektorów słonecznych do wytwarzania energii cieplnej.

Kolektory to jeden z elementów zestawów solarnych stanowiących, ofertę przyszłości. Prawidłowo zaprojektowane kolektory z odpowiednimi elementami zestawu solarnego pokrywają do 65% rocznego zapotrzebowania na ciepłą wodę domów jedno lub dwurodzinnych. W okresie letnim energia solarna może niemal całkowicie pokryć zapotrzebowanie na ciepłą wodę co znacznie zmniejsza koszty ogrzewania.

Oferta firmy obejmuje zarówno pojedyncze kolektory słoneczne czy wymienniki c.w.u. jak również kompletne zestawy solarne składające się z kolektorów oraz optymalnie dopasowanych do nich pozostałych elementów systemu solarnego.