Zgodnie z Dyrektywą ErP, od 26.09.2017r. zaostrzone zostaną wymogi dotyczące klasy efektywności energetycznej dla podgrzewaczy wody – ich klasa nie będzie mogła być gorsza niż C. Zdecydowana większość podgrzewaczy oferowanych przez Kospel ma klasę A i spełnia najwyższe wymogi efektywności. Jednak mamy w ofercie 2 produkty, które wymagały modernizacji. W związku z tym wprowadzamy do oferty nowe urządzenia spełniające wymogi Dyrektywy:

1. Elektryczne ogrzewacze pojemnościowe OSV.ECO Slim wyposażone w sterownik ECO, który umożliwia zaprogramowanie czasu pracy i temperatury wody lub pracę w programie ECO. Jednocześnie z oferty zostaną wycofane ogrzewacze OSV SLIM.

2. Elektryczne kotły dwufunkcyjne EKD.M3 wyposażone w sterownik pogodowy oraz sterownik umożliwiający zaprogramowanie czasu ładowania i temperatury wody w zasobniku lub pracę w programie ECO. Jednocześnie z oferty zostaną wycofane kotły EKD.L i EKD.M.WiFi.

Uwaga! Ogrzewacze i kotły w starym wykonaniu nie mogą być wprowadzane na rynek od 26.09.2017r. przez Producenta. Natomiast hurtownie i sklepy mogą prowadzić normalną sprzedaż aż do wyczerpania zapasów.
OSV.ECO EKD.M3