kotły 25 lat 718

Był rok 1992, gdy do firmy Kospel zgłosił się klient, który postanowił ogrzewać dom podgrzewaczem elektrycznym podłączonym do grzejników. Miał już dość szuflowania węgla, więc ocieplił budynek i poszukiwał nowoczesnego i komfortowego rozwiązania. Jak się szybko okazało urządzenie skonstruowane na bazie podgrzewacza, wyposażone dodatkowo w odpowiednie sterowanie i armaturę niezbędną do instalacji c.o. spotkało się z wielkim zainteresowaniem. Kotły elektryczne marki Kospel znalazły swoje miejsce zarówno na rynku polskim jak i w wielu innych krajach całego świata.

Kotły elektryczne są nowoczesnym i łatwym w montażu źródłem ciepła. Są bezpieczne i komfortowe w obsłudze. Dzięki najnowszym technologiom termoizolacji budynków ich eksploatacja nie jest droga.

EKD M3 aranzacja wide smartfon ok

Najnowsza 3 generacja kotłów Kospel to zaawansowane technologiczne urządzenia grzewcze. Dzięki 25 latom doświadczenia są dopracowane w każdym detalu i umożliwiają zdalne sterowanie przy użyciu smartfona lub komputera. Kocioł dwufunkcyjny EKD.M3 stanowi kompletną kotłownię zintegrowaną w jednej obudowie. Urządzenie zawiera kocioł ze sterowaniem pogodowym, zasobnik ciepłej wody oraz pozostałą niezbędną armaturę. W ofercie dostępny jest też kocioł jednofunkcyjny ze sterowaniem pogodowym oraz kocioł z uproszczonym sterowaniem.

rewolucja w kotlowni 718x760

Tak jak dokonała się ewolucja w kuchni – od kuchni węglowej poprzez kuchnie gazowe – dzisiaj coraz większą popularność zdobywają kuchnie elektryczne. Tak samo kotły węglowe są zastępowane przez nowoczesne urządzenia gazowe i elektryczne.