718x450 POC Luna 10 dobry wzór 2018
Zakończyła się 25 edycja konkursu Dobry Wzór organizowana przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.  Spośród 119 finalistów, wyłonione zostały najlepsze produkty i usługi. Przyznano 26 nagród głównych Dobry Wzór 2018.

Nagrody są przyznawane w dziewięciu kategoriach: Dom, Praca, Sfera Publiczna, Usługi, Nowe technologie, Grafika użytkowa i opakowania, Nowe materiały, Transport i komunikacja oraz Moda i akcesoria.

Dobry Wzór to znak, którym Instytut Wzornictwa Przemysłowego nagradza projekty produktów dostępnych na polskim rynku, które wyróżniają się ciekawym wzornictwem, rozwiązaniami funkcjonalnymi i walorami rynkowymi.

Produkty biorące udział w konkursie, po wstępnej kwalifikacji, poddawane są dwuetapowej ocenie wzorniczej: przez ekspertów IWP oraz międzynarodowe jury, w którego skład wchodzą przedstawiciele instytucji gospodarczych, instytucji i stowarzyszeń działających na rzecz innowacji, w tym poprzez wzornictwo oraz uznani projektanci.

W kategorii "Dom" nagrodzono m.in. firmę KOSPEL za projekt pojemnościowego ogrzewacza do wody POC Luna Inox o pojemności 10 litrów. Uzasadnienie jury brzmiało:
"Do powszechnej brzydoty ogrzewaczy wody zdążyliśmy się przyzwyczaić. Dzięki ogrzewaczowi POC Luna Inox firmy Kospel jury odzyskało wiarę w to, że nawet takie urządzenie może być profesjonalnie i ładnie zaprojektowane oraz że funkcjonalny i estetyczny design na dobrym poziomie nie musi być drogi."

dobry wzor POC Luna