kocioł elektryczny Kospel EKCO MN3 - ogrzewanie bez smogu

Ogrzewanie elektryczne zyskuje w ostatnim czasie na popularności. Wygoda jaką daje instalacja elektrycznego kotła CO jest doceniana przez coraz więcej osób. Nowoczesne rozwiązania techniczne sprawiają, że kotły elektryczne są dziś coraz lepszą alternatywą dla kotłów na paliwo stałe oraz gazowych. Wśród wielu zalet ogrzewania elektrycznego z pewnością warto wyróżnić możliwość współpracy z ogniwami fotowoltaicznymi oraz komfort użytkowania. Nie bez znaczenia jest również wysoka kultura pracy urządzeń. Sprawdź co jeszcze przemawia za tym, aby skorzystać z możliwości jakie daje ogrzewanie elektryczne!

Czyste powietrze

Ogrzewanie energią elektryczną nie powoduje tzw. niskiej emisji pyłów oraz szkodliwych dla zdrowia i życia ludzi gazów pochodzących z domowych kotłów węglowych. Szkodliwe substancje, które są wynikiem spalania nie powstają w domach ale tam, gdzie energia jest wytwarzana – w elektrowniach, w których spaliny są skutecznie oczyszczane.

czyste ogrzewanie

Bezpieczeństwo eksploatacji

Według danych straży pożarnej w sezonie grzewczym odnotowuje się nawet kilka tysięcy zdarzeń związanych z tlenkiem węgla, w tym ponad 100 ofiar śmiertelnych! Stężony tlenek węgla (czad), który może wydobywać się z niesprawnych kotłów gazowych, olejowych lub stałopalnych może zabić już w 60 sekund.Użytkowanie kotła elektrycznego nie stwarza zagrożenia zaczadzeniem ani wybuchem.

budownictwo energooszczędne

Idealne w domach o niskim zapotrzebowaniu na ciepło

Zastosowanie kotła elektrycznego z buforem do akumulacji ciepła zapewnia komfortowe i niedrogie ogrzewanie, przy stosunkowo niewysokich kosztach inwestycji.

Na ogrzewanie domu po termomodernizacji o powierzchni 150m2 oraz wody dla 4-osobowej rodziny potrzeba ok 13.700 kWh energii, co przy wykorzystaniu taryfy G12 będzie kosztowało 4.550 zł rocznie. W przypadku nowego domu będzie to tylko 8.450 kWh energii, czyli zaledwie 2.800 zł rocznie! - szczegóły w artykule Ile kosztuje ogrzewanie domu kotłem elektrycznym?

EKCO MN3 termokominek

Współpraca z kotłem na paliwo stałe lub z kominkiem

Zastosowanie kotła na paliwo stałe lub kominka z płaszczem wodnym jest najtańsze jeśli chodzi o koszty eksploatacji. Jednak jest najmniej komfortowe – wiąże się z ręcznym dokładaniem opału, czyszczeniem paleniska i związanym z tym brudem. Wyjazd na ferie i pozostawienie instalacji na kilka dni bez obsługi grozi zamarznięciem. Wpięcie do instalacji kotła elektrycznego eliminuje te niedogodności przy zachowaniu niedużych kosztów eksploatacji.

najlepsze ogrzewanie brak gazu

Brak gazu

W przypadku utrudnionego dostępu do sieci gazowej najlepszym rozwiązaniem jest kocioł elektryczny. Korzystanie z paliwa stałego jest mało komfortowe a kotły na gaz płynny lub olej opałowy są drogie w inwestycji i eksploatacji. Instalacja elektryczna jest dostępna w każdym domu a koszty instalacji kotła elektrycznego są niewielkie. Przy dobrze ocieplonym budynku i akumulacji ciepła w tańszej taryfie energetycznej - koszt ogrzewania kotłem elektrycznym jest nieduży.

Niskie koszty inwestycyjne

Niskie koszty inwestycyjne

Budowa instalacji grzewczej opartej na kotle elektrycznym jest tańsza niż kotłowni gazowej, olejowej czy na paliwo stałe. Już cena samego kotła elektrycznego jest konkurencyjna. Odpadają koszty przyłącza gazowego, budowy komina i wkładu kominowego. Przyłącze elektryczne jest w każdym budynku a instalacja kotła jest łatwa i nie wymaga specjalnych pomieszczeń. 

ogrzewanie elektryczne sterowanie wi fi

Komfortowa obsługa

Kotły elektryczne są komfortowe w użytkowaniu. Wyposażone w odpowiednie sterowanie pracują w pełni automatycznie, a ich obsługa sprowadza się w zasadzie do przestawiania pracy na tryb letni lub zimowy. Kotły ze sterowaniem pogodowym z serii EKD.M3 i EKCO.MN3 można dodatkowo doposażyć w moduł internetowy C.MI, który umożliwia zdalną regulację pracy kotła przez internet.

niskie koszty serwisowe

Niskie koszty obsługi serwisowej

Kotły elektryczne praktycznie nie wymagają okresowych przeglądów. Odpadają zatem koszty przeglądu instalacji gazowej, kominowej i wentylacyjnej.

 

kocioł elektryczny w zabudowie kuchennej

Estetyka i łatwość montażu

Kotły elektryczne są niedużymi urządzeniami o estetycznym wyglądzie, które można łatwo powiesić na ścianie praktycznie w dowolnym pomieszczeniu.

Kocioł elektryczny CO

Jeśli zastanawiasz jak nad wyborem kotła elektrycznego idealnie dopasowanego do Twoich potrzeb, zajrzyj do działu Produkty. Zapoznaj się z ofertą firmy Kospel i wybierz kocioł, który w pełni spełni Twoje oczekiwania.