kocioł elektrycznye z wifi

Kotły elektryczne ze sterowaniem pogodowym to zaawansowane urządzenia grzewcze. Automatyczna reakcja kotła na zmiany temperatury zewnętrznej zapewnia bezobsługową pracę. Zastosowanie dodatkowego modułu C.MI połączonego do kotła z serii EKCO.MN3 lub EKD.M3 umożliwia podłączenie kotła do sieci internetowej. Takie rozwiązanie pozwala na zmianę ustawień kotła przez Internet za pomocą smartfona, tabletu lub komputera.

Optymalna temperatura w instalacji grzewczej

Najbardziej ekonomiczną pracę układu grzewczego zapewnia utrzymywanie w instalacji c.o. optymalnej temperatury. Nie może to być temperatura zbyt wysoka, ponieważ praca kotła będzie mało ekonomiczna. Z drugiej strony nie może być też zbyt niska, ponieważ pomieszczenia nie będą odpowiednio dogrzane. Wartość temperatury, jaka powinna być utrzymywana w instalacji jest zależna od temperatury panującej na zewnątrz. Jej dobór jest uzależniony ponadto od charakterystyki cieplnej budynku. Inne temperatury wody grzewczej wystarczą do utrzymania np. 22 st. C w budynku ciepłym, a inne - w budynku gorzej docieplonym. W budynkach, gdzie straty ciepła są większe, konieczne jest również utrzymywanie wyższej temperatury wody instalacji grzewczej.

krzywa grzewcza
Rys. Wykres krzywej grzewczej dla optymalnej temperatury w instalacji CO

Dobór optymalnej temperatury w instalacji grzewczej

W doborze optymalnej temperatury w instalacji grzewczej może pomóc krzywa grzewcza. Na rysunku są przedstawione krzywe grzewcze dla temperatury wewnętrznej 22°C . Wybór odpowiedniej krzywej jest uzależniony od wielu czynników. Można do nich zaliczyć m.in. charakterystykę cieplną budynku, strefę klimatyczną oraz tym instalacji grzewczej. Orientacyjnie krzywe grzewcze oznaczone n=4 oraz n=6 najczęściej są stosowane w instalacjach z ogrzewaniem podłogowym. Krzywe o wyższych numerach zazwyczaj dotyczą instalacji grzejnikowych.

Niższa krzywa grzewcza wystarczy do utrzymania komfortowej temperatury w budynkach ocieplonych. W przypadku, kiedy pomieszczenia nie będą dogrzewane do oczekiwanych temperatur, wówczas należy wybrać wyższa krzywą. W przypadku zbyt wysokich temperatur w pomieszczeniach, nastawę należy odpowiednio obniżyć. Po dopasowaniu krzywej grzewczej do budynku praca kotła będzie bezobsługowa.

Nowoczesne kotły elektryczne Kospel

Firma Kospel produkuje wysokiej jakości urządzenia grzewcze od niemal 30 lat. Kotły elektryczne są produkowane z dbałością o wszystkie szczegóły. To gwarancja długiej i bezawaryjnej pracy urządzenia. W ofercie producenta można znaleźć kocioł elektryczny (EKCO.M3, EKCO.MN3) z modułem umożliwiającym sterowanie online. Ponadto czujniki pogodowe umożliwiają całkowitą automatyzację pracy urządzenia. W sprzedaży dostępna jest również elektryczna centrala grzewcza (EKD.M3), która określana jest mianem całej kotłowni w jednej obudowie!

Pełna oferta producenta jest dostępna w dziale Produkty.

Poznaj kotły z zaawansowanym sterownikiem pogodowym, które można doposażyć w moduł internetowy i zdalnie zarządzać ich pracą:

Zobacz także:

System grzewczy do fotowoltaiki
Dlaczego warto ogrzewać się kotłem elektrycznym
Elektyczna centrala grzewcza
Tanie ogrzewanie elektryczne - akumulacyjny system grzewczy
Ile kosztuje ogrzewanie elektryczne?
Kocioł elektryczny z kominkiem