HPl 4 718x340

Firma KOSPEL od 25 lat specjalizuje się w produkcji podgrzewaczy wody. Jest jednym z największych europejskich producentów elektrycznych podgrzewaczy przepływowych, pojemnościowych, wymienników c.w.u., kolektorów słonecznych oraz elektrycznych kotłów c.o. W 2014 roku uruchomiona została produkcja pompy ciepła do podgrzewania wody użytkowej HPI-4.

Duża wydajność – szybki czas ogrzewania wody

czas podgrzewania 2

Pompa HPI-4 charakteryzuje się ponadprzeciętnymi właściwościami grzewczymi. Dzięki dużej mocy grzewczej dochodzącej do 4kW oraz wysokiemu współczynnikowi COP 3,8 (A20 / W35) w sposób oszczędny podgrzewa wodę w czasie nawet o 30-50% krótszym od większości tego typu urządzeń dostępnych na rynku. Pompa umożliwia bardzo szybkie przygotowanie gorącej wody w gospodarstwie domowym - orientacyjny czas podgrzewania 200 litrów wody od 15oC do 45oC przy temperaturze powietrza na poziomie 20oC wynosi tylko 2,5 godziny! Doskonale nadaje się również do stosowania w pensjonatach, hotelach czy restauracjach, gdzie potrzebne są znacznie większe ilości gorącej wody - przykładowo zasobnik o pojemności 400L zostanie nagrzany już w ok. 5 godzin.

Współpraca z istniejącym zasobnikiem c.w.u.

Pompa ciepła HPI-4 może być podłączona do dowolnego zasobnika c.w.u. zarówno w nowej, jak i w modernizowanej instalacji. Nie wymaga wolnej wężownicy w zbiorniku, gdyż posiada wbudowany wymiennik ciepła. Podłączamy ją bezpośrednio do wody użytkowej w wymienniku lub zasobniku c.w.u. Odpowiednim miejscem montażu jest pomieszczenie gospodarcze lub kotłownia. Pompa ciepła ogrzewając wodę może jednocześnie chłodzić oraz osuszać powietrze w pomieszczeniach, w których znajduje się wlot i wylot powietrza.

 miejsce montazu

Inteligentne sterowanie

grupa pompa HPI 4 wymiennik tło

Pompa HPI-4 jest fabrycznie gotowa do pracy bez konieczności dokonywania dodatkowych ustawień. Elektroniczny układ sterowania mierzy konieczne parametry i optymalnie reguluje pracę sprężarki i zaworu rozprężnego. Użytkownik ma możliwość ustawienia najistotniejszych parametrów: temperatury wody w zasobniku (zakres regulacji mieści się w przedziale 20oC - 55oC) oraz minimalnej temperatury powietrza, od której działa pompa (zakres regulacji mieści się w przedziale 5oC - 15oC). Do pompy można podłączyć dodatkowy programator czasowy, ma ona również możliwość załączania urządzenia podrzędnego (np. grzałki).

Warto również wspomnieć, że pompa ciepła ogrzewając wodę jednocześnie chłodzi i osusza powietrze w pomieszczeniach, w których znajduje się wlot i wylot powietrza. Dzięki temu może spełniać funkcję klimatyzacji.

Niezawodna konstrukcja i trwałe podzespoły

Pompa ciepła firmy KOSPEL jest wyposażona w skraplacz współosiowy, co umożliwia bezpośrednie podgrzewanie wody użytkowej z maksymalną sprawnością. Pompa produkowana jest ze szczególną dbałością o jakość wykonania i niezawodność zastosowanych podzespołów. Wyposażona jest w sprężarkę rotacyjną, wielorzędowy parownik o dużej powierzchni wymiany oraz elektroniczny zawór rozprężny. Podczas użytkowania pompy istotny jest poziom hałasu, dlatego w pompie HPI-4 zamontowano cichobieżny wentylator i odpowiednio uszczelniono obudowę. Ważnym elementem jest również zabezpieczenie parownika filtrem powietrza, który chroni go przed zanieczyszczeniami. Wydłuża to dodatkowo żywotność układu i podnosi sprawność podczas wieloletniej eksploatacji.
Produkcja pomp HPI 4