Podgrzewacze przepływowe to jedne z najbardziej oszczędnych urządzeń służących do przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Podgrzewacze załączają się i pobierają energię elektryczną wyłącznie po odkręceniu kranu czyli wówczas, gdy woda przepływa przez urządzenie. Niewątpliwą zaletą podgrzewaczy przepływowych jest fakt, że urządzenia pozwalają na ciągły pobór ciepłej wody, nieograniczony pojemnością zbiornika. Ponadto woda jest dostępna natychmiast pod odkręceniu kranu. Na rynku są dostępne podgrzewacze z załączaniem hydraulicznym lub elektronicznym. Jaka jest różnica pomiędzy poszczególną technologią? Tego dowiesz się z naszego dzisiejszego artykułu!

Sterowanie hydrauliczne

podgrzewacz przepływowy sterowanie hydraulicznePodgrzewacze z tzw. sterowaniem hydraulicznym załączają 1 lub 2 stopień mocy w sposób mechaniczny. Odpowiedni stopień mocy jest załączany w zależności od ilości przepływającej wody. Jednocześnie urządzenia posiadają przełącznik umożliwiający ustawienie pełnej mocy lub jej ograniczenie (tryb ekonomiczny). Taki sposób załączania oznacza, że w praktyce temperatura wody wypływającej z podgrzewacza zależy od ilości przepływającej wody. Upraszczając: im więcej wody - tym niższa temperatura.

Hydrauliczne podgrzewacze wody w ofercie Kospel

- PPH2 hydraulic – podgrzewacz o prostej, niezawodnej konstrukcji i najlepszej cenie.

- KDH Luxus – podgrzewacz z miedzianymi grzałkami, o solidnej, sprawdzonej w ciągu 20-letniej produkcji konstrukcji.

Elektryczne podgrzewacze wody sterowane elektroniczne

Podgrzewacze elektroniczne zapewniają zdecydowanie bardziej komfortową i oszczędną eksploatację. Układ sterowania umożliwia płynną regulację temperatury wody w zakresie
30 – 60oC.

podgrzewacz przepływowy sterowany elektronicznieZastosowanie czujnika do pomiaru przepływu wody umożliwia załączanie już przy niewielkim przepływie 2,5 l/min. Jest to istotne szczególnie w instalacjach z małym ciśnieniem wody.

Podgrzewacze elektroniczne mają możliwość dogrzewania wody wstępnie podgrzanej, np. przy współpracy z zasobnikiem c.w.u. Temperatura wody na zasilaniu podgrzewacza może osiągać nawet do do 60oC w podgrzewaczach PPE2 i PPVE, do 70oC w podgrzewaczach KDE Bonus i EPP-36.

W podgrzewaczach elektronicznych znajduje się również przełącznik priorytetu pracy. Umożliwia on współpracę z innymi urządzeniami dużej mocy (np. elektrycznym kotłem c.o.) na zasadzie priorytetu.

Dlaczego warto wybrać podgrzewacz ze sterowaniem elektronicznym?

porównanie kosztów podgrzewania wodyPodgrzewacze ze sterowaniem elektronicznym zapewniają bardziej oszczędną eksploatację. Na przykład przy korzystaniu z umywalki załączają się z niewielką mocą już przy minimalnym przepływie. Moc podgrzewacza jest dokładnie dopasowana do ilości przepływającej wody. Dzięki temu zużycie energii może być nawet o 30% niższe niż w przypadku podgrzewacza hydraulicznego.

Podgrzewacze przepływowe Kospel

W ofercie firmy Kospel znajdują się wysokiej jakości trójfazowe podgrzewacze wody. Wśród urządzeń ze sterowaniem elektronicznym można wyróżnić:

- PPE2 electronic LCD – podgrzewacz umożliwiający zaprogramowanie 3 temperatur wyposażony w wyświetlacz LCD. Urządzenie posiada funkcję 3 mocy oraz blokadę przeciwpoparzeniową,

- KDE Bonus electronic – podgrzewacz z miedzianymi grzałkami o solidnej, niezawodnej konstrukcji,

- EPP-36 Maximus – podgrzewacz dużej mocy.

Pełna oferta elektrycznych przepływowych podgrzewaczy wody marki Kospel znajduje się w dziale produkty.