brutto netto
list Kategoria: Pompy ciepła

Grupa hydrauliczna w pompie ciepła HPM2

Instalacja grzewcza w naszym domu posiada szereg urządzeń, których działanie nie wymaga naszej obsługi. Przez to często zapominamy o tym, jak ważne pełnią funkcje . Część z nich dba o to, by ogrzewanie domu było możliwe, a część jest odpowiedzialna za bezpieczeństwo naszej instalacji.

Ich montaż to dodatkowy czas, który instalator musi poświęcić podczas instalacji pompy ciepła. Oczywiście zakup tych urządzeń to nasz dodatkowy koszt. Zadbaliśmy o to, by nabywca nie musiał ponosić nadprogramowych wydatków. Umieściliśmy najważniejsze urządzenia dodatkowe w postaci grupy hydraulicznej w jednostce wewnętrznej pompy ciepła. Sprawia to również, że montaż pompy ciepła jest łatwiejszy i trwa krócej. 

Grupa hydrauliczna w pompie ciepła HPM2

Jednym z podstawowych elementów grupy hydraulicznej jest zawór dzielący trójdrogowy. Przełącza on kierunek przepływu czynnika grzewczego. Z jego pomocą pompa może ogrzewać dom, a po przełączeniu wodę użytkową. Kolejne urządzenia wchodzące w skład grupy są odpowiedzialne za ochronę naszej instalacji i tworzą grupę bezpieczeństwa. 

W jej skład wchodzi: 

  • zawór bezpieczeństwa, 
  • przeponowe naczynie wzbiorcze, 
  • elektroniczny manometr,
  • automatyczny odpowietrznik. 

Zawór bezpieczeństwa pełni kluczową funkcję w zabezpieczeniu instalacji grzewczej. Ze względu na to, że woda rozszerza się, gdy wzrasta jej temperatura, każda instalacja musi być nim zabezpieczona. Powinna również posiadać naczynie, które przyjmie nadmiar wody w przypadku nagłego wzrostu ciśnienia. Właśnie takie zadanie spełnia naczynie przeponowe, w pompach ciepła HPM posiada ono pojemność 12 litrów. Ważnym urządzeniem odpowiedzialnym za bezpieczeństwo jest elektroniczny manometr. Z dużą dokładnością odczytuje on zmiany ciśnienia, a tym samym sprawdza między innymi szczelność układu pompy ciepła.

Listę urządzeń dopełnia automatyczny odpowietrznik. Na pewno wielu z Was spotkało się kiedyś z zapowietrzonym grzejnikiem. Brak przepływu ciepła i stuki dochodzące z instalacji to tylko niektóre objawy powietrza w układzie grzewczym. Poprawnie zamontowana instalacja powinna posiadać automatyczne odpowietrzniki w kilku punktach, a ten najważniejszy, przy samym źródle ciepła. W pompie ciepła HPM2 posiadamy go już w jednostce wewnętrznej.

Wymienione elementy są niezbędne w instalacjach grzewczych, a dzięki nim nasze urządzenia działają prawidłowo i bezpiecznie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zarówno użytkowników pomp ciepła Kospel, jak i osobom wykonującym ich montaż postanowiliśmy umieścić je w naszych urządzeniach już na etapie produkcji. Pompy ciepła Kospel są dostępne w gotowych systemach grzewczych. Zapraszamy do zapoznania się z nimi na naszych stronach produktowych.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o pompie ciepła HPM2 skontaktuj się z naszymi doradcami.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień