- Obecnie brak na stanie
-
MenuPowrót
-
Produkty
-
-
Pompy ciepła
Pompy ciepła
-
-
Elektryczne kotły c.o.
Elektryczne kotły c.o.
-
-
Wymienniki i zasobniki
Wymienniki i zasobniki
-
-
Przepływowe podgrzewacze wody
Pzrepływowe podgrzewacze wody
-
-
Ogrzewacze wody
Ogrzewacze wody
-
-
Bufory c.o.
Bufory c.o.
-
- Znajdź punkt sprzedaży
-
Serwis
-
-
Porady i wiedza
-
-
Do pobrania
-
-
O Nas
-
- Kospel PRO
-
MenuPowrót
-
Produkty
-
-
Pompy ciepła
Pompy ciepła
-
-
Elektryczne kotły c.o.
Elektryczne kotły c.o.
-
-
Wymienniki i zasobniki
Wymienniki i zasobniki
-
-
Przepływowe podgrzewacze wody
Pzrepływowe podgrzewacze wody
-
-
Ogrzewacze wody
Ogrzewacze wody
-
-
Bufory c.o.
Bufory c.o.
-
- Znajdź punkt sprzedaży
-
Serwis
-
-
Porady i wiedza
-
-
Do pobrania
-
-
O Nas
-
- Kospel PRO
Kategorie
KategorieNajchętniej czytane
Najchętniej czytane-
Dobór mocy podgrzewaczy przepływowych
lip 14, 2021 -
Podgrzewanie wody prądem – ile to kosztuje?
lip 13, 2021
Jak połączyć pompy ciepła KOSPEL w kaskady
Odpowiedni dobór pompy ciepła stanowi kluczowy i pierwszy krok inwestycji, niezwykle istotny dla osiągnięcia sukcesu w zakresie efektywnego ogrzewania. Jesteśmy świadomi, że każdy projekt ma swoje indywidualne wymagania, dlatego przedstawiamy rozwiązanie, które umożliwi powstanie wydajnej instalacji, niezależnie od wielkości powierzchni grzewczej.
Dla instalacji o mniejszych kubaturach, takich jak domy jednorodzinne, chcielibyśmy zaznaczyć, że nie ma potrzeby używania mocy pomp wyższej niż 23 kW z jednej jednostki. W tym przypadku, pompa ciepła KOSPEL o najwyższej mocy na pewno spełni Wasze wymagania, zapewniając odpowiednie i efektywne ogrzewanie.
Natomiast w obiektach przemysłowych o większym zapotrzebowaniu na energię, takich jak hale przemysłowe, zalecamy łączenie pomp ciepła w kaskady.
Jak połączyć pompy KOSPEL w kaskady?
Sterownik R377B firmy Compit otwiera możliwości w zakresie sterowania kaskadą źródeł ciepła. Dzięki niemu możecie połączyć pięć pomp ciepła (lub cztery w przypadku konfiguracji z biwalentnym źródłem ciepła) i osiągnąć najwyższą wydajność oraz efektywność.
Dostępne są dwa schematy realizacji ładowania zasobnika CWU (ciepłej wody użytkowej), umożliwiające elastyczne dostosowanie systemu do indywidualnych potrzeb. Zapewnia on automatyczną zmianę stopnia wiodącego, co gwarantuje optymalne wykorzystanie wszystkich podłączonych pomp ciepła.
Dzięki funkcji sterowania według krzywej pogodowej oraz harmonogramu tygodniowego, R377B pozwala na inteligentne zarządzanie procesem grzania, dostosowując go do zmieniających się warunków atmosferycznych i harmonogramu użytkowników.
Wskazówki montażowe dla regulatora R377B:
- Montaż i podłączenia powinny być wykonywane tylko przez osoby z odpowiednimi kwalifikacjami i uprawnieniami, zgodnie z przepisami i normami.
- Upewnij się, że prace przyłączeniowe są wykonywane przy odłączonym zasilaniu, a przewody elektryczne są pozbawione napięcia.
- Regulator należy zamontować na szynie DIN35mm w odpowiednio chronionej szafce elektroinstalacyjnej. Nie stosować jako urządzenie wolnostojące.
- Regulator został zaprojektowany do użytkowania w środowisku o niskim stopniu zanieczyszczenia. Nie może być używany bez dodatkowej obudowy, a temperatura otoczenia nie powinna przekraczać 55°C.
- Podłączenie zasilania powinno odbywać się za pomocą instalacji elektrycznej o napięciu 230V/50Hz i odpowiednim bezpieczniku (maks. 4A).
- Przewody przyłączeniowe należy prowadzić tak, aby nie stykały się z powierzchniami o temperaturze przekraczającej ich nominalną temperaturę pracy.
- Regulator współpracuje z czujnikami Pt1000 (typy T1002, T1006 lub T1001 w osłonie OG3). Zapewnij dobry kontakt cieplny pomiędzy czujnikiem a mierzonym miejscem.
- Połączenia regulatorów w sieć dla niewielkich odległości (do 15m) wykonaj za pomocą przewodu 2x0,5mm2, dla dłuższych połączeń użyj skrętki ekranowanej. Uziem ekran w jednym miejscu.
- Zaciski A należy połączyć z linią A, a zaciski B z linią B. Długość linii transmisyjnej nie powinna przekraczać 1000m, a rozgałęzienia nie są dozwolone. Dla długich linii zastosuj rezystory terminujące o wartości 100Ω.
- W przypadku różnicy potencjałów powyżej 7V między zaciskami interfejsów, użyj modułu separacji galwanicznej
źródło: instrukcja Sterownik kaskady pomp ciepła
Schemat: kaskada złożona z pięciu zestawów Tzewn. - czujnik zewnętrzny sterownika, Tz - czujniki zewnętrzne pompy, c.w.u. - ciepła woda użytkowa
Schemat: kaskada pomp ciepła złożona z 6 zestawów Tzewn. - czujnik zewnętrzny sterownika, Tz - czujniki zewnętrzne pompy, c.w.u. - ciepła woda użytkowa