brutto netto
list Kategoria: Ogrzewanie

Ogrzewanie elektryczne nie musi być drogie

Rachunki za ogrzewanie stanowią istotną część comiesięcznych wydatków z domowego budżetu. W zależności od rodzaju posiadanej instalacji grzewczej oraz stopnia docieplenia budynku, wysokość rachunków za ogrzewanie może się znacznie różnić. Najtańsze rozwiązania, takie jak np. ogrzewanie węglowe, nie zawsze idą w parze z wygodą użytkowania. Wraz z rozwojem technologii, coraz większą popularnością cieszy się ogrzewanie elektryczne. Nowoczesne, elektryczne kotły centralnego ogrzewania charakteryzuje wysoka sprawność działania. Odpowiednio dobrany kocioł elektryczny gwarantuje niezawodną i praktycznie bezobsługową pracę instalacji. Przekonaj się jak wiele zalet ma ogrzewanie elektryczne.

Nowoczesne kotły elektryczne

Nowoczesne kotły elektryczne w połączeniu z bardzo dobrą izolacją termiczną budynku to gwarancja ekonomicznej pracy instalacji grzewczej. Urządzenia tego typu są obecnie uważane za jedne z najbardziej przyjaznych dla środowiska. W przeciwieństwie do kotłów węglowych, kotły zasilane prądem nie emitują bowiem szkodliwych substancji do atmosfery. Energia elektryczna niezbędna do pracy urządzeń jest wytwarzana w elektrowniach. To właśnie tam wszelkie zanieczyszczenia będące skutkiem ubocznym produkcji energii elektrycznej są skutecznie filtrowane.

Coraz częściej jest doceniane również bezpieczeństwo użytkowania kotłów elektrycznych. W przeciwieństwie do kotłów gazowych, kotły elektryczne nie powodują zagrożenia wybuchem lub zatrucia czadem. Warto wspomnieć o wysokiej sprawności kotłów elektrycznych, która wynosi niemal 100 procent. W tej kategorii kotły elektryczne są bezkonkurencyjne wobec innych kotłów grzewczych.

Elektryczne ogrzewanie akumulacyjne

Coraz częściej stosowanym rozwiązaniem jest inwestycja w akumulacyjny system ogrzewania. Odpowiednio zaprojektowana instalacja pozwala na znaczne obniżenie comiesięcznych rachunków. Pracę kotła można bowiem skonfigurować w ten sposób, aby optymalnie wykorzystywał on drugą taryfę energetyczną. Urządzenie pracuje wówczas w godzinach, kiedy prąd jest tańszy.

Wyprodukowana energia cieplna jest przekazywana i gromadzona w buforze. Następnie bufor stopniowo uwalnia zgromadzone ciepło do instalacji grzewczej w godzinach, kiedy kocioł już nie pracuje. Ocieplenie budynku i optymalne wykorzystanie dostępnych taryf energetycznych to gwarancja niższych rachunków za prąd.

Ogrzewanie przyjazne dla środowiska

Zastosowanie w instalacji grzewczej nowoczesnych technologii jest najbardziej przyjaznym dla środowiska rozwiązaniem. Do proekologicznych urządzeń z pewnością należą elektryczne kotły c.o., pompy ciepła oraz kolektory słoneczne.

Z kolei instalacja fotowoltaiczna jest odpowiedzialna za produkcję energii elektrycznej. Energia wyprodukowana przy pomocy ogniw PV jest określana mianem czystej energii, która może być wykorzystana do dowolnych celów m.in. zasilania elektrycznego kotła centralnego ogrzewania.

Tanie ogrzewanie elektryczne

Wykorzystanie nowoczesnych i energooszczędnych rozwiązań może przynieść wymierne korzyści dla domowego budżetu. Jednym z optymalnych rozwiązań jest wyposażenie kotłowni w kocioł elektryczny oraz bufor akumulacji ciepła. Innym polecanym rozwiązaniem jest współpraca kotła elektrycznego z instalacją fotowoltaiczną - takie ogrzewanie może być stosunkowo tanie w eksploatacji. Sprawdź nasze produkty polecane do paneli fotowoltaicznych 

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień