brutto netto
list Kategoria: Aktualności

Znaczenie organizacji zorientowanej na klienta

Kultura zorientowana na klienta to taka, która priorytetowo traktuje potrzeby, preferencje i doświadczenia klientów.

Oznacza to rozpoznawanie ich wartości, zrozumienie ich wymagań czy reagowanie na ich preferencje. 

Zasady te przełożyliśmy w Strategii Kospel 2025-2030 na bycie proaktywnym w przewidywaniu potrzeb klientów i dostarczaniu rozwiązań, które przekraczają ich oczekiwania. Kultura Kospel skupiona na kliencie to lojalizacja, wzmocnienie wzajemnych relacji, a w konsekwencji powtarzalność zamówień. 

Kiedy myślimy  o obsłudze klienta, zwykle nie bierzemy pod uwagę, jak mocno powinna wykraczać poza  odpowiedzialność pracowników mających kontakt z klientem. Skupienie się na użyteczności produktów, intuicyjna obsługa urządzenia. To jednak tylko początek, przed nami  dopasowanie kanałów kontaktu do preferencji naszych klientów. Rozpoczęliśmy już wiele projektów w obszarze Pionu Klienckiego. Będziemy wdrażać użyteczne narzędzia  pozwalające mierzyć i tym samym zgłębiać wiedzę o kliencie. 

Chcemy wyjść naprzeciw potrzebom naszych klientów i dostarczyć im jeszcze lepszych usług. Dlatego planujemy kolejną lokalizację biura działu  Serwisu w Polsce. Nowa lokalizacja  pozwoli jeszcze szybciej reagować na potrzeby naszych klientów. Inwestujemy w  technologie i ulepszenia, dzięki którym będziemy w stanie dostarczyć na rynek zwinniejsze usługi. Monitorujemy także opinie klientów, aby jeszcze lepiej wychodzić im naprzeciw i zapewnić kompleksową pomoc.

Kim jest klient Kospel? Klient biznesowy, a docelowo indywidualny. Każdy z Was pracuje w ramach obsługi działań proklienckich każdego dnia - na różnym poziomie kontaktu. Dlatego wszystkie działania, które robimy od zmiany kreacji wizualnej Kospel po usprawnienie kontaktu z firmą przez infolinię lub nowe kanały jest tak samo ważne. Stąd zorientowanie na klienta włączyliśmy do podstawowych fundamentów firmy. 

Paweł Dobrzański, wiceprezes Pionu ds. Klienta

Tagi homeinfo
Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień