podgrzewacz wody działka

Małe podgrzewacze przepływowe (230V) stanowią najbardziej efektywny sposób podgrzewania wody. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się przy umywalce, prysznicu w domku letniskowym lub na działce. Na rynku jest dostępnych wiele modeli urządzeń, a firma KOSPEL specjalizuje się w ich produkcji od niemal 30 lat. Obecnie przepływowe podgrzewacze wody produkowane przez Kospel cieszą się uznaniem użytkowników na całym świecie. Doskonałą alternatywą są również pojemnościowe podgrzewacze wody. Sprawdź, dlaczego warto wybrać niezawodne podgrzewacze Kospel!

Zalety przepływowych podgrzewaczy wody

Jedną z największych zalet przepływowych podgrzewaczy wody są ich niewielkie gabaryty. Dzięki temu można je podłączyć blisko miejsca poboru ciepłej wody. Na energooszczędność wpływa również załączanie się urządzenia jedynie w momencie okręcania kranu. W związku z tym nie występują straty związane z przechowywaniem ciepłej wody w zbiorniku oraz jej przepływem przez długi rury. Podgrzewacze przepływowe posiadają wysoką klasę efektywności energetycznej A.

Podgrzewanie wody w domku letniskowym

Dużą popularnością cieszy się podgrzewacz umywalkowy (EPS2.). Urządzenia są wyposażone w baterię i wieszane bezpośrednio nad umywalką.

przepływowy podgrzewacz wody EPS2

W domkach letniskowych i na campingach często stosuje się podgrzewacz EPS2.P . Przepływowe podgrzewacze prysznicowe posiadają stopień ochrony IP25. Ich obudowy są tak uszczelnione, aby można je było montować bezpośrednio w kabinach prysznicowych.

Z kolei podgrzewacze EPO2 i EPO najczęściej znajdują zastosowanie w kuchni. Są małe, dzięki czemu można je łatwo schować w szafce pod zlewozmywakiem. Modele posiadają odpowiednią moc na poziomie 6kW wystarczającą do podstawowych zastosowań w kuchni.

przepływowy podgrzewacz wody EPO2

Przedstawione podgrzewacze zasilane są napięciem 230V i dedykowane są do instalacji przy jednym ujęciu ciepłej wody użytkowej. Chcąc uzyskać większe ilości ciepłej wody w kilku kranach należy zastosować urządzenia trójfazowe, zasilane napięciem 400V.

Instalacja elektryczna, a podgrzewacz przepływowy

Podgrzewacze przepływowe posiadają stosunkowo dużą moc. W związku z tym wymagają odpowiedniej instalacji elektrycznej. Jeśli okaże się to barierą nie do przejścia, wówczas alternatywą są ogrzewacze pojemnościowe.

Moce grzałek w ogrzewaczach pojemnościowych umożliwiają podłączenie do zwykłych gniazdek elektrycznych. Najważniejszym kryterium doboru urządzenia jest jego pojemność. Do umywalki, czy zlewozmywaka można zastosować ogrzewacz Kospel POC Luna inox o pojemności 5 litrów. Większe ilości ciepłej wody można uzyskać z ogrzewaczy OSV Slim o pojemnościach od 20 do 80 litrów. Największe możliwości daje model OCV.ECO Comfort o pojemnościach od 50 do 130 litrów.

pojemnościowy ogrzewacz wody OSV Slim

Elektryczny podgrzewacz wody, a piecyk gazowy

Podgrzewacze elektryczne mają przewagę nad urządzeniami gazowymi. Nie wymagają one budowy specjalnych przyłączy gazowych (instalacja elektryczna jest w każdym domu), ani dostępu do komina. Pomieszczenia nie muszą być wentylowane jak to ma miejsce w przypadku piecyków gazowych. Dużą zaletą jest również bezpieczeństwo jakie daje eksploatacja podgrzewaczy elektrycznych. Urządzenia nie wydzielają niebezpiecznych gazów, a ich użytkowanie nie grozi wybuchem.

Jeśli szukasz wysokiej jakości przepływowych podgrzewaczy wody, zapoznaj się z pełną gamą produktów marki Kospel.


Zobacz więcej:

Małe podgrzewacze przepływowe
Energooszczędne podgrzewanie wody w domu