brutto netto

Wymiennik z buforem do pompy ciepła - Kospel SWVPC

Kwestia doboru zbiornika wody ma bardzo duże znaczenie w przypadku nowoczesnych instalacji grzewczych.

W przypadku tych wyposażonych w pompy ciepła, doskonałym wyborem jest zbiornik łączący funkcje wymiennika oraz bufora ciepła w jednym. Firma Kospel wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów wprowadziła na rynek zbiornik SWVPC. Jest on pełni przystosowany do współpracy z pompami ciepła. Może być ważnym elementem wydajnej, oszczędnej i przyjaznej dla środowiska instalacji grzewczej.


Zbiornik kombinowany do pompy ciepła

Rys. Zbiornik wody Kospel SWVPC

Kospel SWVPC – zbiornik buforowy idealny do pompy ciepła

Całkowita pojemność zbiornika SWVPC wynosi 295 litrów - wymiennik ciepłej wody użytkowej ma pojemność 235 litrów, natomiast bufor ciepła - 60 litrów. Duża pojemność zbiornika jest kluczowa, jeśli chodzi o wygodę użytkowania instalacji. Pojemny wymiennik sprawia, że odpowiednia ilość ciepłej wody jest dostępna zawsze wtedy, kiedy jest najbardziej potrzebna. Zbiornik produkowany przez firmę Kospel cechuje bardzo dobra izolacja cieplna (PUR). Jej grubość wynosi aż 67 mm, a wysokiej jakości materiał izolacyjny to gwarancja niskich strat postojowych (56 W / klasa energetyczna B). Ponadto połączenie wymiennika i bufora w jednej obudowie przekłada się na oszczędność miejsca w kotłowni. Wysokość zbiornika SWVPC wynosi 161 cm, a jego średnica - 69,5 cm. To pozwala na instalację nawet w niskich pomieszczeniach.

Zbiornik kombinowany - budowa wewnętrzna

Rys. Budowa wewnętrzna oraz wymiary zbiornika Kospel SWVPC

Wydajny zbiornik kombinowany do pompy ciepła

Specyfika pracy pompy ciepła wymaga szczególnej staranności przy doborze odpowiedniego zbiornika wody. Zbiornik Kospel SWVPC, w połączeniu z pompą ciepła, współtworzy wysokojakościowy system grzewczy. Duża powierzchnia wymiany ciepła (2,7m2) wpływa na wydajność pracy całej instalacji. Dzięki buforowi, czysta energia produkowana przez pompę ciepła jest wykorzystywana w optymalny sposób do celów grzewczych. To z kolei przekłada się na realne oszczędności na rachunkach za energię elektryczną.

Dodatkowym atutem zbiornika jest możliwość doposażenia w dwie grzałki elektryczne. Ich montaż jest możliwy w części odpowiedzialnej za podgrzewanie ciepłej wody użytkowej i zbiornika buforowego. Dodatkową ochronę zbiornika zapewnia anoda magnezowa znajdująca się w jego górnej części.

Podłączenie zbiornika wody do pompy ciepła

Schemat przedstawia pracę pompy ciepła wspólnie z wymiennikiem SWVPC. Wymiennik jest urządzeniem dwuzbiornikowym przeznaczonym do układów grzewczych zasilanych za pomocą pomp ciepła. Zbiornik górny to zbiornik emaliowany, wyposażony w podwójną wężownicę spiralną, służący do przygotowywania ciepłej wody użytkowej. W dolnej części urządzenia znajduje się bufor - jest on przeznaczony wyłącznie do pracy w obiegu grzewczym.

Schemat budowy instalacji c.o. z pompą ciepła i zbiornikiem kombinowanym

Rys. Schemat instalacji wyposażonej w pompę ciepła HPM2 oraz z wymiennikiem z buforem SWVPC

Dlaczego warto wybrać zbiornik wody Kospel SWVPC?

Kompaktowy zbiornik kombinowany łączący funkcję wymiennika c.w.u. oraz bufora ciepła to doskonały wybór w przypadku instalacji grzewczych wyposażonych w pompę ciepła. Przestrzeń buforowa zbiornika pozwala na płynną pracę pompy. To z kolei przekłada się na wydajną i efektywną pracę całej instalacji grzewczej. Wysoka jakość wykonania, niezawodność oraz efektywność pracy to tylko niektóre z zalet urządzeń produkowanych przez firmę Kospel.

Więcej szczegółowych informacji o nowym zbiorniku SWVPC znajdziesz na naszej stronie internetowej w dziale produkty: wymienniki c.w.u i bufory c.o.

Tagi home
Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień