brutto netto

Wymiennik czy bufor do pompy ciepła?

Energooszczędne, ekologiczne i komfortowe w obsłudze - to tylko niektóre z zalet nowoczesnych pomp ciepła. W pełni zautomatyzowane urządzenia pozwalają na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii (OZE) do celów grzewczych. W zależności od rodzaju pompy ciepła energia może być czerpana z gruntu, wody lub powietrza. Duży wpływ na wydajną i oszczędną pracę instalacji grzewczej ma odpowiednio dobrany zbiornik wody. Przekonaj się, dlaczego warto wybrać któreś z rozwiązań oferowanych przez firmę Kospel.

Rynek pomp ciepła w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. Z szacunków Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC) wynika, że na koniec 2019 roku w Polsce działało ok. 128 tysięcy urządzeń wykorzystywanych na potrzeby c.o. lub c.w.u. Optymistyczne prognozy mówią, że w 2030 roku liczba pracujących pomp ciepła może przekroczyć 2 miliony. Kluczowym elementem każdej instalacji jest, poza samą pompą, odpowiednio dobrany zasobnik c.w.u. i zbiornik buforowy.

Jaki zbiornik wody wybrać do pompy ciepła?

Na rynku jest dostępnych wiele rozwiązań dedykowanych do pomp ciepła. Wybór odpowiedniego zależy od indywidualnych preferencji użytkownika. W ofercie firmy Kospel znajdziesz zarówno wymienniki z wężownicą i bufory ciepła

Odpowiednio dobrany zbiornik do pompy ciepła pozwala na zoptymalizowanie pracy instalacji grzewczej. Wymiennik z wężownicą to doskonałe rozwiązanie do podgrzewania wody przy współpracy z pompą ciepła. Z kolei zbiornik buforowy pozwala na stabilną pracę pompy ciepła i ogranicza częstotliwość załączania się urządzenia. To znacznie wydłuża żywotność pompy.

Bufor do pompy ciepła

Nowością na rynku jest bufor ciepła Kospel SVK. Niewielkie rozmiary oraz pojemność 104 litrów sprawia, że bufor doskonale sprawdza się we współpracy niemal z każdą pompą ciepła dostępną na polskim rynku. Bufor Kospel SVK wyróżnia wysoka klasa efektywności energetycznej A. Izolacja z pianki PUR o grubości 65 mm, ogranicza straty ciepła nawet o 50 procent. W porównaniu ze zbiornikiem w klasie C oszczędność energii sięga nawet 320 kWh rocznie.

Bufor SVK ma estetycznie wykonaną, białą, odporną na uszkodzenia obudowę ABS. Dużą zaletą są króćce przyłączeniowe skierowane do góry. W połączeniu z niewielkimi rozmiarami (wysokość 906 mm), takie rozwiązanie umożliwia łatwy montaż praktycznie pod każdą wewnętrzną jednostką wiszącą pompy ciepła.

Schemat instalacji z pompą ciepła, buforem ciepła SVK oraz wymiennikiem z wężownicą SWPC
Rys. Schemat instalacji centralnego ogrzewania z pompą ciepła, buforem oraz wymiennikiem

Wymiennik z wężownicą do pompy ciepła

Jeśli poszukujesz wymiennika do pompy ciepła, warto zapoznać się z modelem SWPC. Wymiennik stojący o pojemności 275 litrów jest wyposażony w podwójną wężownicę o łącznej powierzchni 4,22m². Zbiornik SWPC jest szczególnie polecany do współpracy z pompami ciepła. Warto wspomnieć, że w zbiorniku SWPC istnieje możliwość zastosowania nawet dwóch dodatkowych grzałek elektrycznych.

Najlepszy zbiornik do pompy ciepła

Podczas wyboru zbiornika buforowego i wymiennika c.w.u. do współpracy z pompą ciepła, warto również zwrócić uwagę na jakość wykonania. Od ponad 30 lat specjalizujemy się w produkcji najwyższej jakości urządzeń związanych z techniką grzewczą. Automatyzacja produkcji gwarantuje najwyższą precyzję wykonania. Wszystkie zbiorniki wody są wytwarzane z wysokiej jakości stali, a każde urządzenie przechodzi test szczelności. Kontroli podlega również jakość powłok emalierskich.

Na zbiorniki SVK jest udzielana 5-letnia gwarancja. W przypadku zbiornika SWPC długość gwarancji wynosi 6 lat. Pełną ofertę firmy Kospel oraz szczegółowe informacje na temat każdego z urządzeń znajdziesz w zakładce Produkty.

Jeśli nie jesteśmy jeszcze w posiadaniu pompy ciepła, najlepiej zakupić pełen zestaw urządzeń wchodzących w skład instalacji grzewczej. Właśnie z takim zestawem wychodzimy naprzeciw przyszłym użytkownikom. Kompletny zestaw HPM.Z zawiera jednostkę zewnętrzną HPMO i jednostkę wewnętrzną HPMI, a także zbiornik buforowy SVK i wymiennik SWPC. Dzięki wybraniu pełnego zestawu nie musimy martwić się o dodatkowy dobór urządzeń współpracujących z pompą ciepła.

Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą kotłów elektrycznych marki Kospel. Są one w pełni przystosowane do współpracy z instalacjami fotowoltaicznymi. Zarówno pompy ciepła, jak i kotły elektryczne połączone z fotowoltaiką tworzą czyste, w pełni przyjazne dla środowiska instalacje grzewcze.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień