brutto netto
list Kategoria: Dofinansowania

Kotły elektryczne w programie "Czyste powietrze"

Program „Czyste powietrze” umożliwia dofinansowanie elektrycznego systemu ogrzewania. Sprawdź, dlaczego kocioł elektryczny będzie doskonałym wyborem.

Czym różni się drożejący prąd, od gazu, którego cena również wzrasta? Mianowicie tym, że prąd możemy pozyskać z różnych źródeł. Farmy wiatrowe i fotowoltaiczne, elektrownie wodne, a także przydomowe instalacje fotowoltaiczne. Dzięki tym możliwościom, zastosowanie kotła elektrycznego może być ekonomicznym rozwiązaniem.

Bezpieczeństwo i komfort, czyli główne zalety kotłów elektrycznych

Gwałtowny wzrost cen węgla, pelletu czy gazu jest już faktem. Niestety, patrząc na perspektywy dalekosiężne, cena surowców energetycznych może utrzymać się na takim poziomie jeszcze kilka sezonów. To nie koniec wydatków, ponieważ do ceny takich paliw trzeba doliczyć także ich dostępność, miejsce na ich magazynowanie, etc. Z tego powodu tradycyjne formy ogrzewania domu, to tak naprawdę generatory kosztów, co w obecnej sytuacji rynku energetycznego nie napawa optymizmem. 

Kocioł elektryczny jest doskonałą alternatywą. Urządzenie nie wymaga dostępu do komina ani spełnienia rygorystycznych wymogów dotyczących wentylacji. Bezobsługowa praca sprawia, że kotły elektryczne świetnie zastępują tradycyjne piece gazowe lub kotły na węgiel lub pallet. Nie bez znaczenia jest także ekonomiczność takiego rozwiązania, gdyż kocioł elektryczny jest w pełni bezemisyjny. Co to oznacza? Otóż mając takie urządzenie grzewcze nie przyczyniasz się do powstawania smogu i nie zatruwasz planety. 

Dofinansowanie z programu „czyste powietrze” to doskonała okazja do inwestycji w kocioł elektryczny. Warto dodać, że taki kocioł może równie zastąpić dotychczasowe urządzenie grzewcze lub pełnić funkcję dodatkowego źródła ciepła. Poniżej przedstawiamy nasze kotły elektryczne spełniające wszystkie normy programu „czyste powietrze”.

Kotły Elektryczne spełniające normy programu "Czyste powietrze" w kategorii - ogrzewanie elektryczne: 

Kod produktuEKCO.MN3EKCO.LN3 / L3EKD.M3
Znamionowa moc cieplna od 2 do 24 kW od 2 do 24 kW od 2 do 24 kW
Klasa energetyczna D D D
Zasilanie 400V 3N~ lub 230V~ 400V 3N~ lub 230V~ 400V 3N~ lub 230V~
Wymiary
dł x szer x wys (mm)
316 x 235 x 716 

LN3 - 316 x 235 x 716

L3 - 316 x 191 x 716

316 x 235 x 716
Możliwość połączenia z wymiennikiem c.w.u.
Posiada program ładowania bufora c.o.
Współpraca z dodatkowymi źródłami ciepła
Sterowanie pogodowe  
Dodatkowe atuty
  • Możliwość sterowania przez internet
  • Intuicyjny wyświetlacz LCD
  • Intuicyjny wyświetlacz LCD
  • Wbudowany wymiennik o pojemności 130 L
  • Intuicyjny wyświetlacz LCD
  • Możliwość sterowania przez internet
Więcej szczegółów > Więcej szczegółów > Więcej szczegółów >

Tagi Homeinfo
Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień