brutto netto
list Kategoria: Podgrzewacze wody

Mały bojler elektryczny, czyli pojemnościowy ogrzewacz wody

Bojler elektryczny, terma elektryczna, pojemnościowy ogrzewacz wody - z pewnością spotkałeś się z tymi określeniami, szukając najlepszego sposobu na podgrzewanie wody w domu. W wielu przypadkach to właśnie bojlery elektryczne są optymalnym rozwiązaniem. Ogrzewacze pojemnościowe są proste w montażu i komfortowe w użytkowaniu. Sprawdź, dlaczego jeszcze warto wybrać mały bojler elektryczny.

Czym jest bojler elektryczny?

Bojler elektryczny, czyli pojemnościowy ogrzewacz wody to urządzenie służące do przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Często tego typu podgrzewacze pojemnościowe są nazywane termą elektryczną. Bez względu na nazewnictwo, wszystkie terminy opisują jeden rodzaj urządzeń - zbiornik wyposażony w grzałkę elektryczną. Dostępność bojlerów o różnych pojemnościach sprawia, że są to urządzenia o uniwersalnym zastosowaniu.

Zalety bojlera elektrycznego

Z pewnością zaletą bojlerów elektrycznych jest gwarancja prostego montażu. W przypadku bojlerów najczęściej wystarczający jest dostęp do zwykłej instalacji elektrycznej (230 V). Ponadto termy elektryczne cechuje cicha praca. Do tego najwyższej jakości izolacja chroni przed utratą ciepła. Na rynku są dostępne bojlery posiadające wysoką klasę efektywności energetycznej.

Mały bojler elektryczny - jaki wybrać?

Bojlery o niewielkiej pojemności doskonale spełniają swoją funkcję w miejscach o niskim, lecz częstym poborze wody. Termy elektryczne o pojemności do 10 litrów znajdą zastosowanie w kuchni lub przy umywalce w łazience/toalecie. Są również polecane do instalacji w lokalach użytkowych, np. w małej gastronomii.

Dużą popularnością na rynku cieszą się ogrzewacze pojemnościowe POC Luna inox marki Kospel. Odporny na korozję zbiornik ze stali nierdzewnej gwarantuje długoletnią i niezawodną pracę urządzenia. Ogrzewacz jest dostępny w dwóch opcjach: 5 oraz 10 litrów. W zależności od wybranego modelu ogrzewacz może być zamontowany pod lub nad umywalką.

Komfort użytkowania

Pojemnościowe ogrzewacze wody Kospel POC Luna inox cechuje wysoki komfort użytkowania. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom użytkownik ma możliwość regulacji temperatury w zakresie od 23 do 70°C. Grzałka o mocy 2 kW zapewnia krótki czas podgrzania wody w zbiorniku. W przypadku ogrzewaczy o pojemności 5 litrów czas podgrzania wody o 30°C wynosi ok. 5,5 minuty. W zbiornikach o pojemności 10 litrów - podgrzanie wody zajmuje ok. 11 minut.

Podgrzewacz przepływowy czy pojemnościowy?

Alternatywą dla pojemnościowego ogrzewacza wody jest podgrzewacz przepływowy. Te dwa rodzaje urządzeń cechuje odmienny sposób działania. W zbiorniku bojlera elektrycznego jest gromadzona zimna woda, która jest podgrzewana w sposób ciągły. Temperatura wody jest utrzymywana zgodnie z ustawieniami termostatu.

W przypadku podgrzewaczy przepływowych woda przepływająca przez urządzenie jest podgrzewana na bieżąco. Grzałki załączają się tylko wtedy, kiedy przez podgrzewacz przepływa woda. Podgrzewacze przepływowe cechuje bardziej energooszczędna praca w porównaniu do ogrzewaczy pojemnościowych.

Brak dostępu do trójfazowej instalacji elektrycznej jest najczęstszym powodem rezygnacji klientów z zakupu urządzeń przepływowych. Wówczas optymalnym wyborem jest mały bojler elektryczny. Jeśli szukasz niezawodnego sposobu na przygotowywanie ciepłej wody w domu, sprawdź naszą ofertę, odwiedzając dział “Produkty”.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień