brutto netto
list Kategoria: Porady i wiedza

Ogrzewanie elektryczne jako drugie źródło ciepła

Alternatywne źródło ogrzewania, to idealne rozwiązanie na dzisiejsze czasy. Przerwy w dostawie paliw mogą być w tym sezonie grzewczym dużym problemem.

Dlatego w poniższym odcinku przedstawiamy najważniejsze zalety ogrzewania elektrycznego, jako drugiego źródła ciepła!

Kocioł elektryczny, jako drugie źródło ciepła? Jak najbardziej!

Kotły elektrycznie doskonale sprawdzają się, jako drugie, alternatywne źródło ciepła. Zalet takiego rozwiązania jest co najmniej kilka:

  • Po pierwsze, dołożenie kotła elektrycznego do instalacji grzewczej zapewni Ci ciepło, nawet w przypadku przerw w dostawie paliw stałych. Problem ten jest szczególnie mocno widoczny w tym sezonie grzewczym, dlatego inwestycja w alternatywne źródło ciepła, to komfort termiczny.
  • Po drugie, instalacja i montaż kotła elektrycznego nie wymagają żadnych dodatkowych pozwoleń, dzięki czemu nie musisz martwić się formalnościami.
  • Po trzecie, jeżeli masz odpowiedni przydział mocy, to elektryczny kocioł bez najmniejszych problemów będzie funkcjonował w Twoim domu!

Dlaczego kocioł elektryczny jest tak uniwersalny?

Kocioł elektryczny może być zarówno głównym źródłem ciepła, jak i współpracować z np. kotłem grzewczym na węgiel. Taki elektryczny kocioł świetnie sprawdzi się zarówno jako pomoc w centralnym ogrzewaniu, jak i przy ogrzewaniu wody użytkowej.

Co więcej, jeżeli posiadasz instalację fotowoltaiczną z odpowiednim zapasem mocy, to naprawdę sporo zaoszczędzisz na ogrzewaniu. W trakcie zimowych miesięcy kocioł elektryczny spożytkuje nadwyżkę energii elektrycznej, która była wyprodukowana przez instalację latem. Warto dodać, że latem, taka energia może być wykorzystana do ogrzania np. wody użytkowej

Tagi Homeinfo
Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień