list Kategoria: Ciepła woda

Podgrzewacz wody idealny na działkę lub do domku letniskowego

Małe podgrzewacze przepływowe (230 V) stanowią najbardziej efektywny sposób podgrzewania wody. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się przy umywalce, prysznicu w domku letniskowym lub na działce. Na rynku jest dostępnych wiele modeli urządzeń, a firma KOSPEL specjalizuje się w ich produkcji od niemal 30 lat. Obecnie przepływowe podgrzewacze wody produkowane przez Kospel cieszą się uznaniem użytkowników na całym świecie. Doskonałą alternatywą są również pojemnościowe podgrzewacze wody. Sprawdź, dlaczego warto wybrać niezawodne podgrzewacze Kospel!

Zalety przepływowych podgrzewaczy wody

Jedną z największych zalet przepływowych podgrzewaczy wody są ich niewielkie gabaryty. Dzięki temu można je podłączyć blisko miejsca poboru ciepłej wody. Na energooszczędność wpływa również załączanie się urządzenia jedynie w momencie odkręcania kranu. W związku z tym nie występują straty związane z przechowywaniem ciepłej wody w zbiorniku oraz jej przepływem przez długie rury. Podgrzewacze przepływowe posiadają wysoką klasę efektywności energetycznej A.

Podgrzewanie wody w domku letniskowym

Dużą popularnością cieszy się podgrzewacz umywalkowy (EPS2.). Urządzenie jest wyposażone w baterię i wieszane bezpośrednio nad umywalką. W domkach letniskowych i na campingach często stosuje się podgrzewacz EPS2.P. Przepływowe podgrzewacze prysznicowe posiadają wysoki stopień ochrony IP25.

Podgrzewacze EPO2 i EPO najczęściej znajdują zastosowanie w kuchni. Są małe, dzięki czemu można je łatwo schować w szafce pod zlewozmywakiem. Modele posiadają odpowiednią moc na poziomie 6kW wystarczającą do podstawowych zastosowań w kuchni. Przedstawione podgrzewacze zasilane są napięciem 230 V i dedykowane są do instalacji przy jednym ujęciu ciepłej wody użytkowej. Chcąc uzyskać większe ilości ciepłej wody w kilku kranach, należy zastosować urządzenia trójfazowe, zasilane napięciem 400 V.

Instalacja elektryczna, a podgrzewacz przepływowy

Podgrzewacze przepływowe posiadają stosunkowo dużą moc. W związku z tym wymagają odpowiedniej instalacji elektrycznej. Jeśli okaże się to barierą nie do przejścia, wówczas alternatywą są ogrzewacze pojemnościowe.

Moce grzałek w ogrzewaczach pojemnościowych umożliwiają podłączenie do zwykłych gniazdek elektrycznych. Najważniejszym kryterium doboru urządzenia jest jego pojemność. Do umywalki czy zlewozmywaka można zastosować ogrzewacz Kospel POC Luna inox o pojemności 5 lub 10 litrów. W takich warunkach mały bojler elektryczny będzie doskonale spełniał swoją rolę.

Elektryczny podgrzewacz wody a piecyk gazowy

Podgrzewacze elektryczne mają przewagę nad urządzeniami gazowymi. Nie wymagają budowy specjalnych przyłączy gazowych (instalacja elektryczna jest w każdym domu), ani dostępu do komina. Pomieszczenia nie muszą być wentylowane jak to ma miejsce w przypadku piecyków gazowych. Dużą zaletą jest również bezpieczeństwo jakie daje eksploatacja podgrzewaczy elektrycznych. 

Jeśli szukasz wysokiej jakości przepływowych podgrzewaczy wody, zapoznaj się z pełną gamą produktów marki Kospel.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień