brutto netto

Posiadasz zbiornik na ciepłą wodę lub podgrzewacz? Ten problem może dotyczyć Ciebie.

Od lat temat dobrej jakości wody regularnie powraca do dyskusji społecznej. Rozważamy, czy pić, czy nie pić wody z kranu, sprawdzamy jej twardość. Natomiast co zrobić, jeśli zaczynamy wyczuwać po odkręceniu kranu brzydki zapach? Przyczyn brzydkiego zapachu wody może być kilka, a niektóre z nich są łatwe do wyeliminowania.

Proste sposoby na sprawdzenie przyczyny dziwnego zapachu

Posiadasz zbiornik na ciepłą wodę lub podgrzewacz? Źródło problemu może być proste – nie zużywasz wody na bieżąco, więc zaczynają rozwijać się w niej bakterie, które są przyczyną brzydkiego zapachu. Jeżeli jesteś pewien, że woda w twoim zbiorniku nie jest zastana, sprawdź, kiedy ostatnio wymieniłeś anodę magnezową?

Stan anody jest tu kluczowy, znaczne ubytki na jej strukturze oznaczają, że konieczna jest wymiana. Być może osadziły się na niej mikroorganizmy powodujące dziwny zapach wody.

Jeśli problem nie ustępuje, wyjmij anodę i zakorkuj otwór. Obserwuj wodę przez kilka dni – pamiętaj, w trakcie testu zbiornik jest pozbawiony ochrony przed korozją, dlatego tak ważne jest sprawne działanie. Woda w zależności od pochodzenia może różnić się składem, natężeniem składników mineralnych. Zamieniamy więc anodę magnezową na anodę tytanową nazywaną też elektroniczną. Brak konieczności systematycznych wymiany anody tytanowej niesie za sobą komfort i bezpieczeństwo użytkowania.

Brak poprawy stanu wody po wykonaniu wyżej wymienionych kroków oznacza, że problem nie jest tak prosty do zidentyfikowania i konieczne będzie wezwanie fachowca.

Jak zachować pełną higienę zbiornika?

Przed rozpoczęciem użytkowania urządzenia zapoznaj się z zaleceniami producenta. Z instrukcji obsługi dowiesz się, jak dbać o zbiornik by służył przez długie lata i dostarczał wysokiej jakości wodę dla twojej rodziny.

  • systematycznie kontroluj stan anody,
  • regularne podgrzewaj wodę do 70°C w celu usunięcia z niej niepożądanych bakterii,
  • okresowo czyść zbiornik – częstotliwość uzależniona jest od twardości wody, a tę czynność najlepiej zlecić zakładowi serwisowemu
Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień