list Kategoria: Elektryczne kotły c.o.

Przykłady zastosowania kotłów elektrycznych

dom ogrzewany kotłem elektrycznym

Dom parterowy w okolicy Wrocławia o pow. 130m2. Ze względu na dużą odległość od sieci gazowej wszystko w domu jest zasilane energią elektryczną: kocioł elektryczny, podgrzewacz wody, pralka, zmywarka, kuchenka. Instalacja grzewcza składa się z kotła elektrycznego i kominka z płaszczem wodnym. Jednak przy lekkich zimach, jakie były w ostatnich latach, ze względu na komfort i bezobsługowość używany jest tylko kocioł elektryczny.

nowoczesny dom ogrzewanie elektryczne

Dom w Siemianowicach Śl. o pow. 180m2. Zainstalowany jest kocioł ze sterowaniem pogodowym o mocy 21kW oraz 2 bufory o łącznej pojemności 600 l. To rozwiązanie pozwala korzystać z taniej energii elektrycznej podczas II taryfy. Koszty inwestycji w porównaniu do kotłowni gazowej nie były wysokie a koszty ogrzewania przy zastosowaniu taniej taryfy również są niskie.


dom ogrzewany elektrycznie

Dom energooszczędny w Tychach. Dom ma pow. 163m2 a zapotrzebowanie na energię do celów ogrzewania c.o. wynosi zaledwie 2,14kW! Zainstalowany kocioł o mocy 4kW zużywa w ciągu roku około 5000 kWh energii. Przy zastosowaniu taryfy weekendowej ogrzewanie elektryczne domu kosztuje nieco ponad 2.000 zł rocznie. Decyzja o instalacji kotła elektrycznego była podyktowana niskimi kosztami inwestycyjnymi oraz nowoczesnym, komfortowym i bezpiecznym rozwiązaniem przy zachowaniu niewielkich kosztów eksploatacji.


dom energooszczędny

Nowoczesne, energooszczędne budynki wielorodzinne w Łodzi. Kotły elektryczne o mocach 6 kW i 8 kW zostały zamontowane w mieszkaniach o pow. 60-90m2. Decyzja o montażu kotłów elektrycznych została podyktowana bezpieczeństwem i komfortem użytkowania oraz niskimi kosztami inwestycyjnymi. Jednocześnie energooszczędna technologia budowy sprawia, że koszty ogrzewania są niewielkie.


kocioł elektryczny do myjni samochodowej

Kotły elektryczne znalazły zastosowanie w myjniach samochodowych przy jednej z sieci stacji benzynowych. W tym przypadku kotły zasilają nagrzewnice powietrza. Podstawowym argumentem była tu łatwość montażu i bezobsługowość. Jako urządzenia bezpłomieniowe są w tym miejscu bezpieczne.


kotły elektryczne połączone kaskadowo klinika

4 kotły elektryczne o mocach 36 kW połączone kaskadowo ogrzewają klinikę o łącznej powierzchni ponad 10.000 m2. Kotły jednocześnie ogrzewają wodę w zasobnikach.


stopien wodny kosciuszko kotły elektryczne

Stopień wodny „Kościuszko” w Krakowie jest przykładem ciekawego zastosowania kotłów elektrycznych. Można powiedzieć, że kotły Kospel ogrzewają Wisłę! Stopień wodny jest chroniony przed oblodzeniem przy zastosowaniu 10 kotłów o mocach 8kW. W czasie mrozów kotły zapewniają przepływ wody przez stopień.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień