brutto netto

Wymienniki i zasobniki buforowe - najlepszy wybór do współpracy z pompą ciepła

Wymienniki c.w.u. i zbiorniki buforowe c.o. mimo podobieństw wizualnych sprawują różne funkcje w instalacjach grzewczych.

Wymienniki c.w.u. to urządzenia, za których pośrednictwem, nasze źródło ogrzewania podgrzeje wodę użytkową, a my pobierzemy ją wtedy, kiedy będziemy jej potrzebować.  Wymienniki KOSPEL są dostępne w różnych konfiguracjach i pojemnościach, co zwiększa ich funkcjonalność w instalacjach z różnymi źródłami ciepła. Istnieje jednak linia produktów, które są w szczególności  polecane do współpracy z pompą ciepła. Dlaczego?

Dobra współpraca z pompami ciepła 

Pompa ciepła jest niskotemperaturowym źródłem ogrzewania, stąd urządzenia najlepiej działające w takiej instalacji powinny posiadać dużą powierzchnię wymiany ciepła, jak na przykład grzejniki płytowe czy instalacja ogrzewania podłogowego. Takie same zależności dotyczą wymienników. Najlepiej sprawować się będą wymienniki o dużej powierzchni wężownicy. Dlatego wymienniki KOSPEL dedykowane do współpracy z pompami ciepła posiadają wężownice o powierzchni od 2,1 m² do nawet 4,22 m². Sprawia to, że wymiana ciepła między pompą ciepła i wymiennikiem następuje w sposób płynny i efektywny. Jednak czy w instalacji z pompą ciepłą potrzebny jest zbiornik buforowy? Oczywiście. Zakumulowaną w zbiorniku ciepłą wodę wykorzystujemy na cele grzewcze, ma to na celu przede wszystkim ochronę pompy ciepła. Pompa dzięki współpracy z buforem, działa płynnie i bezpiecznie, a jej żywotność zwiększa się wielokrotnie. Zbiorniki buforowe KOSPEL są dostępne również w różnych formach i konfiguracjach. 

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień