elektryczna centrala grzewcza Kospel EKD panel

Firma Kospel jest jednym z największych w Europie producentów elektrycznych kotłów centralnego ogrzewania. 30-letnie doświadczenie oraz wysoka jakość produktów sprawiła, że kotły elektryczne marki Kospel są dziś doceniane na całym świecie. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się trzecia generacja urządzeń: elektryczna centrala grzewcza EKD.M3 i kotły wiszące EKCO.M3.

Ogrzewanie elektryczne coraz popularniejsze

Zastosowanie energii elektrycznej w gospodarstwach domowych jest coraz powszechniejsze. Użytkownicy doceniają wygodę jaką niesie za sobą instalacja sprzętów zasilanych prądem. Kuchenki gazowe są wymieniane na elektryczne, a płyty gazowe zastępowane przez indukcyjne. Ponadto w budownictwie są stosowane coraz lepsze technologie ocieplenia. W związku z tym zastosowanie energii elektrycznej również do celów grzewczych jest już stosunkowo tanie.

Cała kotłownia zintegrowana w jednej obudowie

centrala grzewcza EKD M3 zaletyCoraz większą popularnością wśród klientów cieszy się  elektryczna centrala grzewcza EKD.M3. Urządzenie integruje elementy niemalże całej kotłowni w jednej obudowie. Centrala zawiera kocioł c.o. ze sterowaniem pogodowym, zasobnik ciepłej wody o poj. 130l, przeponowe naczynia wzbiorcze c.o. i c.w.u. oraz pozostałą niezbędną armaturę. Urządzenie zajmuje niedużo miejsca, jest estetyczne i łatwe w montażu.

Czujniki pogodowe oraz sterowanie przez Internet

Czujniki pogodowe zapewniają całkowicie bezobsługową pracę i oszczędną w eksploatację. Kocioł automatycznie reaguje na zmiany temperatury zewnętrznej dostosowując temperaturę w instalacji. Urządzenie posiada elektroniczny układ sterowania oraz niezawodne półprzewodnikowe elementy załączające. Moc grzewcza urządzenia jest modulowana automatycznie. Warto podkreślić również możliwość współpracy z innym źródłem ciepła. Zastosowanie dodatkowego modułu C.MI umożliwia zdalne sterowanie pracą centrali. Ustawienia urządzenia mogą być zmieniane online za pomocą smartfona, tabletu lub komputera.

Moc kotła elektrycznego trzeciej generacji

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, elektryczna centrala grzewcza EKD.M3 jest produkowana w kilku wariantach. Urządzenie jest dostępne o mocach grzewczych w zakresie od 4 do 24kW. Takie rozwiązanie pozwala na idealne dobranie kotła do zapotrzebowania energetycznego w danym budynku. Szczegółowe informacje o elektrycznej centrali grzewczej można znaleźć w dziale Produkty.

Zobacz także:

System grzewczy do fotowoltaiki
Kocioł elektryczny ze sterowaniem pogodowym przez internet
Dlaczego warto ogrzewać się kotłem elektrycznym
Tanie ogrzewanie elektryczne - akumulacyjny system grzewczy
Ile kosztuje ogrzewanie elektryczne?
Kocioł elektryczny z kominkiem